Näidustused ja vastunäidustused
Air Flow ravi ei sobi ainult neile, kes soovivad valgemat naeratust. See on kasulik ja tõhus neile, kes soovivad valgemat naeratust:
- Ulatuslik pigmentatsioon ja hambakivi emailil (põhjustatud suitsetamisest, veini, tee ja kohvi joomisest);
- Parodontiit (igemepõletik);
- Kui terapeutiline ravi on vajalik;
- Hammaste ettevalmistamisel proteeside jaoks;
- Hambaklambrite või breketite paigaldamisel ja eemaldamisel.
Täiendavateks olulisteks näidustusteks on ülekoormatud hambad ja hambumusehäired. Süsteemi kasutamine võimaldab teil puhastada raskesti ligipääsetavaid piirkondi, kuhu hambaniidi või harja abil ei pääse.
Vastunäidustused Air Flow’ga puhastamiseks:
- Allergia puhastusvahendi komponentide suhtes;
- Bronhiaalastma;
- Suu limaskesta põletikulised kahjustused.
Kuidas Air Flow`d tehakse
Professionaalne hammaste puhastamine Air Flow süsteemiga toimub soodapritsimis masinaga, milles kasutatakse vee, sooda ja suruõhu segu.
- Hooldus taastab emaili loomuliku värvi.
- Puhastab tõhusalt raskesti ligipääsetavaid piirkondi.
- Puhastab ortodontilise seadme jääkidest;
- Säilitab emaili terviklikkuse.
- Likvideerib hambakatust ja hambakivist põhjustatud halva hingeõhu.
- Ravi kestus: ainult 30 minutit.
Kuidas toimub õhkabrasioon puhastus
Esmasel vastuvõtul hindab hügenist hammaste ja suu limaskesta seisundi ning määrab kindlaks hambakatu hulga ja ulatuse. Vahetult enne protseduuri pannakse patsiendile pähe müts ja silmade ette kaitseprillid, et vältida tolmu sattumist silma ja juustele.
Järgneb puhastamine ise, mis toimub mitmes etapis.
- Hambakivi eemaldamine skeileriga (hambaraviseadmega).
- Puhastamine Air Flow süsteemiga.
- Hammaste poleerimine.
Viimistluse, poleerimise ajal kantakse harjale fluoriidi sisaldavat ühendit, mis vähendab emaili tundlikkust ja tugevdab seda.
Pärast ravi annab hügenist Teile nõu koduse suuhoolduse kohta ning soovitab hambapastat ja hambaharja. Arstid soovitavad Teil hambaid puhastada vähemalt kord iga kuue kuu tagant.
Meetodid hammaste valgendamisel
Lai ja siiras naeratus on meie igapäevaelus väga vajalik. Sõbralike inimestega, kes naeratavad siiralt, on alati palju lihtsam suhelda. Meile tundub, et nad on avatud suhtlemiseks ja meie suhtes sõbralikud. See ei kehti ainult mitteametliku suhtlemise kohta, vaid ka tööl kolleegide, müüjate ja lihtsalt võõraste inimeste kohta, kellega me igapäevaselt kokku puutume. Särav naeratus on tänapäeval edu ja õnneliku elu sümbol.
Mida peaksite tegema, kui teil ei ole looduslikud ilusad, lumivalged hambad?
Ärge heitke meelt, kaasaegne hambaravi pakub sellele probleemile erinevaid lahendusi – Erinevaid hammaste valgendamise viise.
Pleegitusmeetod aitab Teil muuta oma hambaemaili tooni ning muuta selle heledamaks, värskemaks, et saaksite rõõmustada ennast ja oma lähedasi unelmate naeratusega. Valik, millist valgendamismeetodit kasutada, on oluline – kõik meetodid on erinevad ja võivad anda erinevaid tulemusi. Kui olete huvitatud kaasaegsest hammaste valgendamise meetoditest, siis see artikkel pakub teile huvi. Siinkohal vaatleme erinevaid valgendusprotseduuride võimalusi, nende eeliseid ja puudusi. Siit leiate vastused oma küsimustele ja parima lahenduse.
Millised on hammaste valgendamise eelised?
Ilus naeratus on välise ilu ja sisemise enesekindluse alus.
• Teie naeratus muutub säravamaks ja teist kiirgab enesekindlust.
• Sa näed noorem välja, sest vananedes kaotavad su hambad oma loomuliku tooni ja muutuvad tumedamaks ja tuhmimaks.
Mis mõjutab hammaste värvi varjundit?
Oluline on mõista, et inimestel ei ole looduslikult täiesti valged hambad. Emaili all on dentiin, mille tegelik värvus on kollane. Emaili värvus sõltub sellest, kui läbipaistev see on. Selle tavaline värvus võib varieeruda hallikasvalgest kuni kollakasvalge värvuseni. Seda mõjutavad geneetiline eelsoodumus ja elustiil. Suitsetajate hambad võivad olla tumedamad, kuna neil tekib hammastele pruun pigment. Emaili võivad tumendada ka kohv, must tee, vein, puuviljamahlad ja toiduainetes leiduvad värvained.
Paljud inimesed püüavad oma soovide saavutamiseks lahendada probleemi ilma professionaali abita, mis on vale. Kui soovite teada vastust küsimusele, kas hammaste valgendamine kodus on ohutu, siis meie vastus on ei, see ei ole kaugeltki alati ohutu. Esiteks, te ei tea, millises seisukorras on email, kui paks see on, kas selles on mikropragusid. Teiseks, te ei tea, kuidas valgendusvahendite (need võivad olla geelid, erilise koostisega spetsiaalsed pastad jne) mõju korralikult kontrollida, mis tähendab, et te ei oska ennustada, kui tõhus see või teine meetod teie jaoks on.
Mõned inimesed, kes tõesti tahavad säästa raha, kuid ei tea, kuidas valgendada oma hambaid kasutada vesinikperoksiidi. See ei ole hea valik, sest see võib tekitada Teile korvamatut kahju. Parem on kulutada veidi aega, leida hea spetsialist ja õppida hügienistilt, kuidas hambaid valgendada, sest ainult tema saab nõu anda ja aidata valiku tegemisel.
Meetodid
Kõige lihtsaim ja kõige kauem kasutuses olev meetod hammaste helendamiseks on mehaaniline puhastusmeetod, mille puhul kasutatakse spetsiaalseid lisaseadmeid. Selle meetodi eeliseks on hambakivi ja hambaemailil ladestuste tõhus eemaldamine ning hambakaariese ja igemepõletiku ennetamine. Pärast ravi töötleb suuhügienist Teie hambaemaili kaitsevahendiga.
Foto valgendamine
See meetod võimaldab muuta värvi maksimaalselt 8-10 tooni võrra. Protsessi käigus kannab hügienist sobivat vesinikperoksiidi sisaldavat pleegitusgeeli ja aktiveerib selle sobiva kiirgusega. Kasutada võib halogeen-, UV- ja LED-valgustust. Üks raviseanss kestab 15-30 minutit. Pärast fotovalgendamist kantakse hammastele fluoriidi sisaldavat toodet, mis vähendab tundlikkust ja kaitseb hambaemaili.
Keemiline pleegitamine
See on üks õrnadest meetoditest, nii et teie hambad võivad olla vaid 5-7 tooni heledamad. Kui te ei tea, millist hammaste valgendamise meetodit valida, on see hea koht, kust alustada. Valgendav geel kantakse ühtlaselt teie emailile. Kui lasete seda teha spetsialistil, siis ta kasutab suure kontsentratsiooniga valgendusvahendi preparaati. Teie igemeid kaitstakse eelnevalt lateksplaadiga, et pehmed koed ei saaks protsessi käigus kahjustada. Ei kasutata ei laserit ega ultraviolettvalgust. Keemiline pleegitamine on vastunäidustatud, kui patsiendil on polümeersed täidised, kroonid või laminaadid.
Kanalisisene valgendamine
Seda nimetatakse ka endovalgenduseks. Seda meetodit võib pakkuda juhul, kui hammas on pärast juurekanali ravi ja täidise asetamist tugevalt mustunud. Hambaarst valmistab hamba ette, paneb sinna spetsiaalse segu ja seejärel täidab selle. Kui tulemus on saavutatud, on hammas taastatud. Seda tüüpi valgendamist saab teha ainult üks kord.
Laservalgendus
Kui soovite oma hambaid valgendada, saab ainult teie arst otsustada, milline meetod on parim. Ta soovitab täpselt seda, mis sobib teie olukorrale kõige paremini. Võib öelda, et laservalgendus on praegu kõige ohutum viis hammaste valgendamiseks ja see on populaarne. Mõju on pikaajaline. Seetõttu on see meetod vaatamata kõrgematele kuludele võrreldes teiste meetoditega väga kasulik.
Menetlus on järgmine:
- Hammaste pind puhastatakse hambakivist ja hambakatust, et värvus oleks ühtlane.
- Patsiendi suhu pannakse retraktor, mis aitab isoleerida huuled, põsed ja limaskestad pleegitusainest.
- Kummi servale kantakse vedelat kofferdami (polümeer, mis kõveneb spetsiaalses lambiga). Patsiendi silmade kaitseks pannakse ette prillid.
- Hambaarst kannab emailile spetsiaalset geeli.
- Laseri aktiivse mõju all ühend aktiveerub. Hapniku molekulid tungivad hambaemaili sügavamatesse kihtidesse ja eemaldavad sinna kogunenud pigmentatsiooni. Iga hamba töötlemiseks kulub umbes 1-2 minutit.
- Pärast ravi asetab hügienist Teie hammastele kaltsiumi ja fluoriidi sisaldav pasta. See aitab tugevdada emaili.
Te võite eelnevalt hambaarsti juures uurida kõiki hammaste valgendamise viise, kuid see on tõenäoliselt see, mis teile kõige rohkem meeldib, sest see sobib isegi tundlikele hammastele. Ilusa ja särava naeratuse saavutamiseks kulub umbes 1,5 tundi. Te tunnete end protsessi käigus mugavalt, sest see on valutu. Seda meetodit soovitavad Mikroravi Hambakliiniku spetsialistid esmajärjekorras. Enne ravi teostatakse alati hambakivi ja hambakatu eemaldamine. See on vajalik maksimaalse mõju saavutamiseks.
Nõuetekohase hoolduse korral on võimalik tulemust säilitada kuni kaks aastat. Me peame arvestama, et iga juhtum on erinev, seega sõltub meie hammaste valge värvus meie algtasemest. Hamba värvi mõjutavad ka meie toitumisharjumused. Kui olete harjunud sööma palju värvilisi toiduaineid, võib teil olla vajadus hambaid sagedamini valgendada. Tasub meeles pidada, et kohv, puuviljamahlad, must tee, puuviljad, palsamiäädikas, tomatimahl, sojakaste, punane vein, porgandid, peet ja mustikad võivad põhjustada hammaste tumenemist ja värvi muutust.
Varem pidasid paljud seda meetodit kahjulikuks, kuid need andmed on juba ammu aegunud. Tänu kaasaegsele tehnoloogiale on see lihtne, kiire ja võimalikult ohutu.